Dzisiaj jest Środa 22-05-2024

Witamy Państwa na naszej stronie internetowej

Będziemy Państwu wdzięczni za wszelkie uwagi dotyczące funkcjonalności naszej strony
 Uwagi ogólne
Proszę pamiętać – kolory jakie Państwo widzą na monitorze komputerowym z reguły różnią się od kolorów na końcowym wydruku. Nie powinni Państwo decydować o kolorach jedynie na podstawie tego, jak wyglądają one na ekranie monitora. Na percepcję kolorów w znaczny sposób wpływa sąsiedztwo innych kolorów.
Tło, podłoże inne niż białe bardzo mocno wpływają na odbiór kolorystyki lub wprost zaburzają percepcję kolorów – dotyczy to np. druku na kolorowych balonach, na papierach ( kartonach) barwionych w masie.
  
Przygotowanie do druku
 
Przy wykonywaniu projektów uprzejmie prosimy o korzystanie z szablonów dostępnych na stronie www.dlabiura.kbo.pl.
Na każdym szablonie zaznaczone są linie:
Czarna – linia do której ma się rozciągać tło – spad ( papier firmowy, ulotki, teczki, wizytówki i firmówki )
Czerwona – rzeczywisty wymiar danego przedmiotu
Niebieska przerywana – bezpieczne pole zamieszczenia informacji istotnych jak logotyp, teksty itp.
 
- projekt do druku należy przygotować w jednym z formatów, cdr,ai, eps
- jeśli w projekcie występują mapy bitowe należy je przygotować w CMYK z rozdzielczością nie mniejszą niż 300 dpi,
optymalna rozdzielczość to 500 dpi ( uwaga!  zwiększanie rozdzielczości map bitowych za pomocą programów graficznych w przypadku gdy materiał wyjściowy jest niskiej jakości nie daje pożądanych rezultatów. Nasza firma nie ponosi odpowiedzialności za złą jakość wydruku jeśli materiały przesłane są niskiej jakości.)
- w projekcie należy stosować kolorystykę CMYK lub Pantone nie używaj kolorów RGB
- nie należy łączyć w jednym projekcie kolorystyki CMYK i Pantone
- jeśli zostały użyte kolorystyki CMYK i Pantone jednocześnie - należy zamienić elementy w kolorystyce Pantone na rozbarwienie CMYK. 
- jeśli druk CMYK + panton jest niezbędny prosimy o wysłanie zapytania mailem w celu wykonania indywidualnej kalkulacji. 
- jeśli projekt posiada tło należy je zaprojektować z 3 mm spadem poza krawędź rzeczywistego rozmiaru, zaznaczoną na szablonach kolorem czerwonym
- grafika i inne ważne elementy projektu jak np. hasło, nr telefonu, należy umieszczać w bezpiecznej odległości od krawędzi przedmiotu (linii czerwonej) nie mniej niż 3 mm, im większe płaszczyzny drukowanego materiału tym większy powinien być odstęp od krawędzi, np w teczkach, ulotkach A4 nawet 1cm.
- zostaw zewnętrzny obrys do którego ma się rozciągać (spad) tło, zaznaczony na szablonie kolorem czarnym
- w projekcie możesz pozostawić linię rzeczywistego zarysu (linię czerwoną) pod warunkiem, że będzie ona kreską (obiektem wektorowym), który można łatwo usunąć
- wszystkie napisy koniecznie należy zamienić w krzywe
 
Uprzejmie prosimy o dokładne przeczytanie uwag dotyczacych przygotowania zamieszczonych dla poszczególnych zamawianych przedmiotów.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. Zgadzam się